Nawigacja

KONTAKT

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im._Szarych Szeregów w_Lwówku Śląskim
  Pałacowa 11
 • +48 75 782 43 52
  +48 517 823 217
liczba odwiedzin: 1258736

Niedziela 28.05.2023

Kalendarz

         

KALENDARZ / SPOTKANIA Z RODZICAMI

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

"Śladami Szarych Szeregów"
zobacz prace uczniów >>>

WIADOMOŚCI

 • 27.05.2023 / W Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych. Pierwsze miejsce zajęła nasza uczennica, Blanka Łużna z kl. VI a (opiekun: Pani Joanna Dowgiało-Sienkiewicz). W gronie laureatów znalazł się także nasz uczeń, Wojciech Zatylny z kl. VI c (filia w Zbylutowie, opiekun: Pani Anna Grabowy). W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 9 szkół powiatu lwóweckiego. Gratulujemy!

 • 26.05.2023 / Na stadionie lekkoatletycznym przy SP1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Trójboju LA klas trzecich i czwartych. Nasi zawodnicy godnie reprezentowali naszą szkołę zdobywając szóste miejsce (kl. III) i pierwsze miejsce (kl. IV). Opiekunami drużyn byli Anna Nowicka i Artur Lipski. Sukces cieszy tym bardziej, że czwartaki drugi rok z rzędu plasują się na najwyższym stopniu podium. Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja indywidualna, w której pierwsze miejsce zajęła Pola Skrobuk, drugie Anna Pawluk, a trzecie Gabriel Wiśniewski. Gratulujemy!

 • 23.05.2023 / Dzisiaj odbył się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. W kolejnych dniach (24 i 25 maja) uczniowie będą zmagać się z zadaniami z matematyki i języka obcego. Na ostateczne wyniki egzaminu trzeba będzie poczekać do 3 lipca. Do egzaminu ósmoklasisty ma obowiązek przystąpić każdy uczeń, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego nie można go nie zdać. Jednak jest jednym ze znaczących kryteriów przy przyjęciu do wybranej szkoły średniej.

 • 22.05.2023 / Na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w trójboju LA uczniów klas I-II. Nasi reprezentanci dzielnie walczyli o najlepsze wyniki zajmując ostatecznie IV i VI miejsce.

 • 22.05.2023 / Przez cały maj w bibliotece szkolnej trwa akcja pn. „Zaproponuj książkę”. W jej ramach uczniowie wskazują książki, które powinny znaleźć się w szkolnym księgozbiorze. W miarę możliwości zostaną one zakupione dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Szczegółowych informacji udzielają Pani Iwona Domańska i Pan Maciej Szczerepa. Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji.

 • 20.05.2023 / Od 2018 r. w naszej szkole realizowany jest projekt „Filmowa sobota”. Tym razem grupa uczniów z klas VII-VIII, wraz z opiekunem Panem Maciejem Szczerepą, wybrała się do legnickiego kina HELIOS, gdzie obejrzała amerykański film akcji „Szybcy i wściekli 10”. Premiera filmu w Polsce miała miejsce dzień wcześniej.

 • 19.05.2023 / Przedszkolaki i uczniowie klas I-III, korzystając z zaproszenia, udali się do sąsiadującego z naszą szkołą Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. W rolę aktorów wcielili się wychowankowie zespołu. Przedstawienie przysporzyło widzom wiele radości, stało się okazją do świetnej zabawy. Na zakończenie młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 • 19.05.2023/ W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza. Uczestniczyli w nim bibliotekarze z terenu powiatu lwóweckiego. Naszą szkołę reprezentowali Pani Anna Grabowy oraz Pan Maciej Szczerepa. Uczestnicy spotkania wysłuchali m.in. wykładu Pani Beaty Malentowicz, nauczyciela bibliotekarza Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu, zatytułowanego „Działania biblioteki, a budowanie wizerunku. Promocja biblioteki”. Organizatorem Dnia Bibliotekarza, nad którym patronat honorowy objął starosta lwówecki Pan Daniel Koko, był Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim. Naszym wspaniałym bibliotekarzom życzymy satysfakcji z codziennej pracy, Dużego grona zadowolonych czytelników oraz regałów pełnych książek.

 • 19.05.2023 / W ostatnim dniu pobytu zawitaliśmy do portu rybackiego we Władysławowie, który jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku. Poza pełnieniem podstawowych funkcji chętnie gości turystów. Następnie przeszliśmy się władysławowską Aleją Gwiazd Sportu, która upamiętnia sylwetki znanych sportowców, m.in. Kazimierza Deynę, Roberta Korzeniewskiego czy Irenę Szewińską. Na koniec zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się do autokaru. Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do codziennych obowiązków. Do zobaczenia w domu.

 • 18.05.2023 / Opłacało się trzymać kciuki. Miło nam poinformować, że nasze uczennice: Alicja Matkowska, Lena Kuklińska oraz Weronika Wrońska zdobyły tytuł Mistrza Polski w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy !

  #narodowyprogramrozwojuczytelnictwa

 • 18.05.2023 / Czwartego dnia pobytu w gorących promieniach słońca wybraliśmy się na Hel. Militarnym szlakiem dotarliśmy do „początku Polski”. Wakacyjna aura spowodowała, że niektórzy skorzystali nie tylko z kąpieli słonecznych. Następnie oglądaliśmy w fokarium pokazy sztuczek i karmienia fok. Po kolacji udaliśmy się na plażę, aby pożegnać się z Bałtykiem i wysłać symboliczny list w butelce. To był również doskonały moment na sesję zdjęciową na tle zachodzącego słońca.

 • 18.05.2023 / Za dwa dni, 20 maja, będziemy obchodzić Światowy Dzień Pszczół, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Z tej okazji przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z pszczelarzem, Panem Arturem Drozdowiczem, od lat zaprzyjaźnionym z naszą szkołą. Podczas zajęć maluchy mogły dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o pracy pszczelarza, życiu pszczół, a przede wszystkim o ich znaczeniu dla środowiska.

 • 18.05.2023 / Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach ogólnopolskiego projektu „Policjanci w służbie historii”. Zajęcia poprowadzili uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, pod kierunkiem Pana Wojciecha Czafurskiego. W zajęciach uczestniczyła także sierżant Olga Łukaszewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

 • 17.05.2023 / Na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w LA. Nasi reprezentanci jak zwykle spisali się wzorowo, zdobywając grad medali. Pierwsze miejsca zajęli: Lena Hubska – skok wzwyż, Serhyi Marchenko – bieg na 100 m, Alan Gryczon – pchnięcie kulą, Alan Chacuk – skok w dal, Pola Skrobuk – bieg na 60 m, sztafeta chłopców 4x100 m, Sebastian Chapiński – skok wzwyż, sztafeta szwedzka dziewcząt. Drugie miejsca zajęli: Magdalena Giera – skok wzwyż, sztafeta dziewcząt 4x100 m, Oleksandr Marchenko – bieg na 100 m, Nikola Liszt – pchnięcie kulą. Brązowe medale zdobyli: Nataniel Wiśniewski – skok wzwyż, Katarzyna Serafin – bieg na100 m, Paweł Muzeja – bieg na 100 m. Opiekunem zawodników jest p. Artur Lipski. Gratulujemy !

 • 17.05.2023 / Za nami kolejny dzień morskiej przygody w Jastrzębiej Górze. Pogoda dopisywała i wreszcie pojawiło się słońce. Przeszliśmy się Promenadą Światowida, a na plaży tworzyliśmy rzeźby z piasku. Po smacznym obiedzie poznaliśmy nieco kaszubskiej kultury. Wzięliśmy udział w selfie-challenge i graliśmy w „Skarpety Messiego”. Wieczorem było ognisko, kiełbaski i rozgrywki sportowe.

 • 16.05.2023 / Dzisiaj zdobyliśmy przylądek Rozewie. Nie zabrakło gier i zabaw sprawnościowych na plaży. Kolejną atrakcją były gry terenowe, rozwijające umiejętność współpracy w grupie oraz kreatywność. Pomimo braku słońca humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Dzień zakończył się zabawą przy muzyce.

 • 15.05.2023 / Grupa 45 uczniów, wraz z opiekunami, bierze udział w zajęciach "Zielonej szkoły" w Jastrzębiej Górze.

 • 15.05.2023 / Uczniowie klas VIII wraz z opiekunami: Panią Agnieszką Grzywą, Panią Dominiką Macias i Panem Maciejem Szczerepą, wzięli udział w wycieczce do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, gdzie zwiedzili teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zapoznali się z jego historią. Delegacja nauczycieli na czele z dyrektorem szkoły Panem Andrzejem Ryngwelskim oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze w miejscu śmierci Floriana Marciniaka – pierwszego naczelnika Szarych Szeregów.

 • 13-14.05.2023 / W Polanicy-Zdroju odbył się etap wojewódzki 49. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. W dwudniowych zmaganiach turniejowych uczestniczyło łącznie 15 drużyn z Dolnego Śląska. W kategorii szkół podstawowych świetnie wypadła drużyna naszej szkoły w składzie: Hanna Hutnik (kl. VI a), Blanka Łużna (kl. VI a), Alex Piecyk (kl. VIII b). Nasi turyści, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu imprezie, zajęli ostatecznie piąte miejsce na Dolnym Śląsku. Uczestnicy turnieju rozwiązywali m.in. testy krajoznawcze, wykazywali się wiedzą turystyczno-topograficzną, znajomością samarytanki, zabytków, roślin, przepisów ruchu drogowego, wzięli udział w marszu na orientację. Organizatorzy oceniali również posiadane odznaki i uprawnienia turystyczne. Był także czas na zapoznanie się z atrakcjami turystycznymi Polanicy-Zdroju. Opiekunem naszej drużyny był Pan Maciej Szczerepa. Gratulujemy!


 • 12.05.2023 / Pozyskaliśmy środki finansowe w kwocie 5500 zł na doposażenie bibliotek szkolnych w placówce macierzystej w Lwówku Śląskim oraz w filii w Zbylutowie. Wsparcie w całości zostanie przeznaczone na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia bibliotecznego. Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 • 12.05.2023 / Dziś trzymaliśmy kciuki za Alicję Matkowską, Lenę Kuklińską oraz Weronikę Wrońską, które startowały w finale ogólnopolskim Wielkiej Ligi Czytelników. Nasze uczennice, które wcześniej zdobyły tytuły Mistrza Powiatu i Mistrza Dolnego Śląska, tym razem rywalizowały o tytuł Mistrza Polski. Lekturą finałową była książka Barbary Kosmowskiej „Panna Foch”. Wyniki etapu finałowego będą znane za kilka dni.

 • 28.04.2023 / W szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie, pod kierunkiem pań Lidii Ryngwelskiej i Krystyny Matkowskiej, przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie, na tle muzyki F. Chopina, na scenie pojawiali się recytatorzy, a wśród nich „duch historii”, przywołujący wydarzenia sprzed 232 lat. Całości dopełniły piękne wykonania utworów „Mazurek 3 Maja” oraz „Taki kraj”. A wszystko na tle zachwycającej dekoracji wykonanej przez panie Dominikę Macias i Joannę Dowgiało-Sienkiewicz.

 • 26.04.2023 / W naszej szkole gościła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” z Lublina. Zaprezentowała ona „żywą” lekcję historii dotyczącą okresu średniowiecza. Rekonstruktorzy nawiązali świetny kontakt z uczniami, którzy żywiołowo i aktywnie uczestniczyli w odgrywaniu różnych scen z epoki. W pokazie wykorzystano wiele rekwizytów, w tym elementy uzbrojenia, stroju, narzędzia tortur. Pokaz zakończył się antywojennym przesłaniem, szczególnie ważnym w obecnym czasie.

 • 25.04.2023 / W zimnie, deszczu i wietrze odbył się Dzień sprintera kolejnej edycji wtorków z LA. Uczestnicy zawodów mierzyli się z dystansami 60 m, 100 m, 200 m i 300 m. Również tutaj mieliśmy powody do radości, bo nasi zawodnicy spisali się wspaniale. Pola Skrobuk po raz kolejny stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal w biegu na 60 m. Dwa złote medale wywalczył również jej kolega z klasy Hubert Kujel, wygrywając na 60 m i 200 m. W starszej kategorii wiekowej dwa złote medale na 100 m i 300 m wywalczył Bogdan Kalchenko, dwa srebrne medale na tym samym dystansie zdobył Kamil Drozdowicz. Końcowe wyniki wszystkich uczestników zawodów dostępne będą na stronie MKS Piast Lwówek Śląski. Opiekunem zawodników jest p. Artur Lipski.

 • 25.04.2023 / W Olszynie Lubańskiej odbył się Finał Dolnośląski LZS w biegach przełajowych. Wśród kilkuset uczestników zawodów znaleźli się również nasi reprezentanci, którzy walcząc na trasach biegowych osiągnęli kilka wspaniałych rezultatów – Leon Skrobuk 5 m., Hubert Kujel 6 m., Adam Kościelny 11 m., Gabriel Wiśniewski 12 m., Hanna Szawłowska 5 m., Iga Mrozik 21 m., Natan Wiśniewski 23 m. Jednak najlepszy wynik osiągnęła Pola Skrobuk, która startując na dystansie 400 m pozostawiła wszystkich w tyle, wygrywając we wspaniałym stylu. Gratulujemy! Opiekunem naszych zawodników jest p. Artur Lipski.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im._Szarych Szeregów w_Lwówku Śląskim
  Pałacowa 11
 • +48 75 782 43 52
  +48 517 823 217

Galeria zdjęć