07.11.2022 / Trwa konkurs na najlepszą gazetkę klasową, którego organizatorem jest Samorząd Uczniowski. Biorą w nim udział klasy IV-VIII. Tematyka drugiej gazetki związana była ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Jury w składzie: Pani Marta Abdelhalim, Pani Katarzyna Stanowska, Pani Justyna Piekarz, najwyżej oceniło pracę w wykonaniu klasy IV A, która otrzymała maksymalną ilość punktów (15). Punkt mniej otrzymała gazetka klasy VI A. Trzecie miejsce przypadło klasie VIII A (11 pkt), czwarte klasie VIII B (10 pkt), piąte klasie V A (p pkt) i szóste klasie VII A (5 pkt).
Klasyfikacja konkursu na najlepszą gazetkę wygląda obecnie następująco: I miejsce – IV A (30 pkt), II miejsce – VI A (26 pkt), III miejsce – VIII B (25 pkt), IV miejsce – V A (21 pkt), V miejsce – VIII A - 17 pkt, VI miejsce – VII A – 5 pkt.
04.11.2022 / W sali wystawowej lwóweckiego Ratusza, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się druga konferencja historyczna z cyklu „Z lwówecką Trójką na ścieżce historii”. Organizatorami spotkania byli: Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim, Lwówecka Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im Szarych Szeregów w Lwówku Śląskim. Tematyka konferencji dotyczyła okresu stanu wojennego ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń rozgrywających się w byłym województwie jeleniogórskim.
Zagadnienie to przybliżyli: Pan Wojciech Szczerepa – pracownik Archiwum Państwowego we Wrocławiu / oddział w Jeleniej Górze (temat: „Region jeleniogórski w czasie stanu wojennego w zasobach Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze) oraz Pan Łukasz Sołtysik – historyk z wrocławskiego Instytutu Pamięci Narodowej (temat: „O fenomenie NSZZ „Solidarność”. Od protestów latem 1980 r. do stanu wojennego w województwie jeleniogórskim 1981-1983”). Wśród zgromadzonej publiczności nie zabrakło Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski Pani Marioli Szczęsnej, która wraz ze starostą lwóweckim Panam Danielem Koko, objęła patronat honorowy nad wydarzeniem. Konferencję prowadzili: Dyrektor Lwóweckiej Biblioteki Publicznej Pani Aleksandra Szymanowicz-Bogdan oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów w Lwówku Śląskim Pan Andrzej Ryngwelski. Koordynatorem projektu był Pan Maciej Szczerepa. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów w Lwówku Śląskim za pomoc w organizacji konferencji.
04.11.2022 / Uczniowie klas II a i III a zwiedzili fabrykę bombek choinkowych „Vitbis” w Złotoryi. Poznali tam kolejne etapy linii produkcyjnej, podziwiali kunszt zdobienia bombek oraz mieli okazję do przedświątecznych zakupów w sklepie firmowym. Największą atrakcją był udział w warsztatach artystycznych zdobienia bombek.
03.11.2022 / Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował biało-czerwone kotyliony, które już wkrótce trafią do uczniów.
28.10.2022 / Piękna, jesienna aura sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy I urządzili "bitwę na liście", wykonali jesienne bukiety oraz wzięli udział w jesiennej sesji zdjęciowej.
27.10.2022 / Reprezentacja klas ósmych wzięła udział w III Pikniku Sportowo-Rekreacyjnym, organizowanym corocznie przez Zespół Szkół w Rakowicach Wielkich. Celem pikniku jest popularyzowanie rekreacyjnych form ruchowych, wdrażanie zasady „fair play” w rywalizacji sportowej, postawy współdziałania zespołowego, współodpowiedzialności oraz wyłonienie najlepszych uczestników i zespołów. W konkurencji strzelania z wiatrówki najlepszy wynik uzyskał Szymon Giera. Nasi uczniowie okazali się również najlepsi w rzutach do kosza, rzutach lotką do tarczy i w turnieju piłki nożnej. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy drugie miejsce.
27.10.2022 / W naszej szkole wystartowała kolejna edycja Wielkiej Ligi Czytelników (WLC). Jej celem jest m.in. kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród uczniów oraz promocja czytelnictwa. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, kl. IV-VI i kl. VII-VIII. Więcej o konkursie https://www.wielkaliga.pl. Uczniowie zainteresowani udziałem w tym ciekawym przedsięwzięciu czytelniczym proszeni są o kontakt ze szkolnymi koordynatorami projektu: p. Anną Grabowy i p. Maciejem Szczerepą.
26.10.2022 / Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej zapalili znicze na dawnym, zapomnianym cmentarzu w byłych Płakowicach.
24.10.2022 / Uczniowie klasy pierwszej odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie zapoznali się z jej funkcjonowaniem oraz ofertą czytelniczą. Podczas zajęć uczniowie własnoręcznie zaprojektowali okładkę swojej wymarzonej książki. W nagrodę każdy otrzymał wyprawkę czytelniczą „Pierwsze abecadło”, przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia były jednym z punktów obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej placówce.
21.10.2022 / Uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami pojechali do Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze na spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, zrealizowany w oparciu o adaptację książki Lucy Maud Montgomery pod tym samym tytułem. Sztuka przygotowana przez twórców jest wyjątkowo udanym musicalem rodzinnym, gwarantującym widzom przyjemność poznania i pokochania głównej bohaterki jak i samej powieści. Wyjazd odbył się w ramach realizowanych przez szkołę zadań, w tym czynnego uczestnictwa w kulturze.
20.10.2022 / W naszej szkole cały czas trwa akcja pomocy dla bezdomnych zwierząt, którą koordynuje Samorząd Uczniowski. Przypominamy, zbieramy karmę, koce, smycze, zabawki, miski dla zwierząt. Zebrane rzeczy trafią do schroniska w Przylasku. Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Akcja potrwa do 20 listopada br.
17.10.2022 / Październik to miesiąc bibliotek szkolnych. Z tej okazji, w naszej bibliotece rozpoczął się jesienny kiermasz książki, który tradycyjnie cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów klas młodszych. Organizatorem kiermaszu jest biblioteka szkolna wspierana przez wolontariuszy z Samorządu Uczniowskiego.
17.10.2022 / Ruszył konkurs na najlepszą gazetkę klasową, którego organizatorem jest Samorząd Uczniowski. Biorą w nim udział klasy IV-VIII. Każda klasa w bieżącym roku szkolnym będzie miała do przygotowania 10 tematycznych gazetek. Ta, która zgromadzi najwięcej punktów otrzyma na koniec roku szkolnego puchar. Temat pierwszej gazetki brzmiał „Barwy jesieni”, a jury w składzie: Pani Marta Abdelhalim, Pani Katarzyna Stanowska, Pani Justyna Piekarz, najwyżej oceniło prace w wykonaniu klasy IV A i VIII B. Obie klasy otrzymały maksymalną ilość punktów (15). Uznanie jury zyskały też gazetki klasy V A i VI A, które uzyskały po 12 pkt.
13.10.2022 / Z okazji Dnia Edukacji Narodowej grupa uczniów, pod czujnym okiem Pań: Marty Abdelhalim i Katarzyny Stanowskiej, przygotowała występ kabaretowy na wzór popularnego programu „Interwencja”. Tematem przewodnim była przerwa międzylekcyjna i różne sposoby jej spędzania. Na zakończenie nie zabrakło serdecznych życzeń, a każdy z nauczycieli i pracowników otrzymał w prezencie swój portret w formie szkicu.
13.10.2022 / 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty. Pamiętali o tym uczniowie naszej szkoły. W dniu dzisiejszym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia, do których dołączyli słodki upominek.
08.10.2022 / W rejonie Wałbrzycha odbył się V Spacer Krajoznawczy „Trójki”. Trzydziestu uczniów naszej szkoły z klas V-VIII, w tym z filii w Zbylutowie, wraz z opiekunami: p. Martą Abdelhalim, p. Joanną Dowgiało-Sienkiewicz, p. Romanem Łucem i p. Maciejem Szczerepą, wzięło udział w wycieczce autokarowej w Góry Sowie. Pierwszym punktem wyprawy było położone pomiędzy Górami Sowimi i Górami Czarnymi, Zagórze Śląskie. Młodzi turyści spacerem dotarli do zamku Grodno, gdzie zapoznali się z jego dziejami. Zwiedzili sale zamkowe, dziedziniec oraz weszli na wieżę zamkową, z której mogli podziwiać wspaniałą panoramę Sudetów. Kolejnym punktem wycieczki były sztolnie walimskie w Górach Sowich, będące częścią niemieckiego kompleksu „Riese” z okresu II wojny światowej. Wycieczka odbyła się w ramach szkolnego projektu w zakresie edukacji regionalnej „Poznajemy nasz region”.
07.10.2022 / Przy słonecznej aurze odbył się Jesienny Rajd Integracyjny, którego celem były m.in. integracja społeczności szkolnej, popularyzowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej turystyki pieszej, wdrażanie uczniów do korzystania z walorów turystycznych i rekreacyjnych najbliższej okolicy z poszanowaniem przyrody. Rajd na stałe wpisany jest w kalendarz imprez szkolnych, a tegoroczna edycja odbyła się po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią. Trasy rajdu były dostosowane do wieku jego uczestników. Przebiegały one po malowniczych zakątkach Lwówka Śląskiego i okolic. Uczniowie m.in. poszukiwali w terenie „zimnej dziury”, pozostałości pomnika wojennego oraz ukrytych wcześniej skarbów (słodkich upominków). Rajd zakończył się w szkole, gdzie na uczestników czekała kiełbaska z grilla, soki i słodycze.
06.10.2022 / W szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie biorący udział w matematycznych zmaganiach mogli zdobyć certyfikat „Mistrza tabliczki mnożenia”.
30.09.2022 / Dzień Chłopaka