17 i 18 grudnia 2019 r. w naszej szkole (macierzystej i filialnej w Zbylutowie) odbyły się szkolenia w ramach realizowanego przez nas projektu pn. „DIGITAL KIDS – Zaprogramuj misję na Marsa!”, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego POLSKA CYFROWA 2014-2020 w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III oraz nauczycieli i ma na celu indywidualną i grupową naukę zagadnień z obszaru kompetencji cyfrowych i medialnych, programowania i nauczania programowania. Na potrzeby realizacji projektu szkoła otrzymała nieodpłatnie komputer przenośny, 21 tabletów, zestawy klocków edukacyjnych LEGO, robota do nauki programowania, drukarki 3D, gry edukacyjne do nauki programowania.
18 grudnia 2019 r. Samorząd Uczniowski zakończył akcję, podczas której uczniowie zbierali karmę, koce, akcesoria dla zwierząt. Zebrane rzeczy trafią w styczniu 2020 r. do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku. Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.
17 grudnia 2019 r. zakończyliśmy akcję BLUE DAYS. Przez trzy ostatnie tygodnie organizowaliśmy w szkole inicjatywy mające na celu promowanie praw dziecka, praw człowieka połączone ze zbiórką funduszy na rzecz ofiar wojny w Syrii. Zebraliśmy kwotę 1300 zł, którą przekażemy na wskazane konto. Dziękujemy za zaangażowanie i udział w projekcie.
13 grudnia 2019 r. uczniowie z klas IV-VIII obejrzeli „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Przedstawienie z gatunku „teatru familijnego” z towarzyszeniem muzyki i tańcami, dostarczyło wszystkim wiele wzruszeń i radości.
11 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Gielniaka w Niwnicach odbył się jubileuszowy XXV Powiatowy Konkurs Szopek Betlejemskich. Wśród nagrodzonych, podobnie jak w latach poprzednich, nie zabrakło naszych uczniów. Tym razem wyróżnienia otrzymali: Adrian Stolarski z oddziału przedszkolnego szkoły filialnej w Zbylutowie, Adam Heba z kl. III a i Kacper Koczmara z kl. VII a. Gratulujemy talentu, pomysłów dzieciom oraz rodzicom.
10 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego, w którym wzięły udział dzieci uczestniczące w programie #Pingpongowe Marzenia z PSE. Turniej rozegrano w trzech kategoriach: dziewczęta młodsze, chłopcy młodsi oraz dz. i chł. ur. w 2007-2009. Na turnieju gościliśmy przedstawiciela Polskiego Związku Tenisa Stołowego, specjalistę ds. promocji – p. Jakuba Bagińskiego, który wraz z Dyrektorem Szkoły dokonał otwarcia turnieju, przedstawił głównych sponsorów zarówno turnieju jak i programu: Polskie Sieci Energetyczne, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Tenisa Stołowego. Rywalizacji dzieci przyglądali się z zapartym tchem rodzice, głośno dopingując swoje pociechy. Po zaciętej walce została wyłoniona klasyfikacja końcowa, która przedstawia się następująco: dziewczęta młodsze / 1m. Hanna Hubska, 2m. Hanna Szawłowska, 3m. Iga Mrozik, 4m. Hanna Hutnik, 5m. Zuzanna Ćmikiewicz; chłopcy młodsi / 1m. Wiktor Jezioro, 2m. Kacper Dacków, 3m. Olaf Gałucha, 4m. Gabriel Wiśniewski, 5m. Adam Szlachciuk, 6m. Nataniel Wiśniewski, 7m. Adam Mazur, 8m. Adam Kościelny; dz. i chł. starsi / 1m. Szymon Giera, 2m. Zofia Kaszuba, 3m. Alan Chacuk, 4m. Lena Hubska, 5m. Paweł Muzeja, 6m. Sebastian Chapiński i Alex Piecyk. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi wspaniałe nagrody. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu turnieju.
W listopadzie uczniowie naszej szkoły: Kacper Koczmara (kl. VII a), Liliana Dykier (kl. VII a) i Weronika Wrońska (kl. IV a) wzięli udział w XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”, który w tym roku przebiegł pod hasłem „Nie na końcu jest moje miejsce”. Spośród 317 prac wyłoniono laureatów, w gronie których znalazł się Kacper Koczmara, zajmując III miejsce. 7 grudnia Kacper wraz rodzicami uczestniczył w uroczystym podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród. Gratulujemy Kacprowi kolejnego sukcesu! Opiekunem uczniów jest Pani Maria Józefowicz.
10 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się świąteczny kiermasz książek, który cieszył się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów z młodszych klas. Organizatorem kiermaszu była szkolna biblioteka, której działania wsparły uczennice z klasy VII a: Alicja Marchewka, Dominika Błońska.
6 grudnia 2019 r. 44 uczniów z klas IV-VIII wraz z opiekunami: Panią Martą Abdelhalim, Panią Katarzyną Stanowską, Panem Arturem Lipskim, Panem Maciejem Szczerepą, wzięło udział w mikołajkowej wycieczce do Berlina. Spacerując jego ulicami nasi uczniowie zobaczyli m.in. Pomnik Ofiar Holocaustu, Bramę Brandenburską, Reichstag, Uniwersytet Humboldta. Odwiedzili także Muzeum Egipskie z imponującą kolekcją eksponatów z okresu starożytności oraz tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na Alexanderplatz. Wycieczka była świetną okazją do poznania najciekawszych miejsc stolicy Niemiec, jej historii oraz sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie znajomości języka niemieckiego.
5-6 grudnia 2019 r. w szkole odbyła się akcja mikołajkowa Samorządu Uczniowskiego, która sprawiła wiele radości, zwłaszcza przedszkolakom i najmłodszym uczniom. Przedstawiciele SU, przebrani za Świętego Mikołaja, wręczyli wszystkim po słodkim upominku. Nie zabrakło też paczek z łakociami, przygotowanych przez świętego na życzenie rodziców.
4 grudnia 2019 r. gościliśmy w szkole Pana Sławomira Malewskiego, górnika ZG RUDNA w Polkowicach. Podczas spotkania przedszkolaki i najmłodsi uczniowie mieli możliwość poznania ciężkiej, czasem niebezpiecznej pracy w kopalni. Dzieci miały także okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda strój galowy górnika. Z okazji przypadającego w tym dniu górniczego święta – Barbórki nie zabrakło życzeń skierowanych do naszego gościa, a wśród nich „tyle samo wyjazdów, ile zjazdów”. Wszystkiego najlepszego!
4 grudnia 2019 r. w ramach ogólnoświatowej kampanii „Biała wstążka” rozmawialiśmy z uczniami o przeciwdziałaniu przemocy ze względu na płeć. „Biała wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy. Jest ona prowadzona w ponad 60 krajach.
3 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wśród nagrodzonych recytatorów znaleźli się także nasi uczniowie. W kat. oddział przedszkolny Zuzanna Kazimierczuk otrzymała nagrodę specjalną, a Gabriela Czapla nagrodę Dyrektora PORE. W kat. klas I-III Blanka Łużna zajęła II miejsce, natomiast Milenie Śmieszek przypadła nagroda Dyrektora Szkoły w Płóczkach Górnych. W kat. klas IV-VI wyróżnienie otrzymała Karolina Włodarska, a Zuzanna Stankiewicz nagrodę Dyrektora Szkoły w Płóczkach Górnych. W kat. klas VII-VIII nagroda specjalna przypadła Dominice Błońskiej, a Darii Mrozik nagroda Dyrektora Szkoły w Płóczkach Górnych. Gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowały panie: Katarzyna Matusewicz, Małgorzata Kaszewska, Anna Nowicka, Ewa Jasińska, Danuta Łużna.
26 i 27 listopada 2019 r. w ramach akcji „Blue Days” w szkole zorganizowana została giełda minerałów, wśród których dominował kolor niebieski. Giełdę poprowadził Kacper Koczmara, uczeń klasy VII a. Dochód ze sprzedaży również zostanie przekazany na k-to ofiar wojny w Syrii.
26 i 27 listopada 2019 r. w szkole macierzystej i w szkole filialnej gościliśmy Pana Marka Biardzkiego, pracownika Nadleśnictwa Lwówek Śląski, który poprowadził dla uczniów warsztaty propagujące wiedzę i zachowania proekologiczne. Przewodnią tematyką zajęć było poznanie znaczenia pszczół dla człowieka oraz uwrażliwienie na potrzebę ich ochrony. Organizacja warsztatów została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
26 listopada 2019 r. na stadionie w Mirsku odbyły się powiatowe eliminacje piłkarskiego turnieju o Puchar Tymbarku. Zawody odbywały się w różnych kategoriach wiekowych. Nasza reprezentacja, startująca w najstarszej U-12, w składzie: Alan Chacuk, Sebastian Chapiński, Paweł Muzeja, Szymon Gryta, Szymon Giera, Wojciech Wiśniowski, Mateusz Drusewicz i Przemysław Raubo, po zaciętych pojedynkach wywalczyła II miejsce. Niestety, tylko mistrz, czyli drużyna gospodarzy, zdobyła awans do następnego etapu rozgrywek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a na osłodę słodkie batoniki.
25 listopada 2019 r. najmłodsi obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. Pluszowy miś to kultowa zabawka i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.
23 listopada 2019 r. / Filmowe soboty w legnickim kinie HELIOS stają się powoli tradycją naszej szkoły. W sobotę, 23 listopada br., odbył się trzeci już w tym roku szkolnym wyjazd. 15 uczniów z klas VII-VIII, wraz z opiekunem p. Maciejem Szczerepą, obejrzało świetny film animowany, zatytułowany „Kraina lodu 2”. Kolejna „Filmowa sobota” już wkrótce …
21 listopada 2019 r. uczniowie klas VII wraz z opiekunami: p. Martą Abdelhalim i p. Maciejem Szczerepą wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Siedlęcina i Jeleniej Góry. W ramach edukacji regionalnej uczniowie najpierw zwiedzili i poznali dzieje Wieży Książęcej w Siedlęcinie, a następnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Archiwum Państwowym w Jeleniej Górze. Dzięki nim poznali najstarsze zabytki piśmiennictwa regionu, w tym lwóweckie oraz poznali specyfikę pracy archiwisty.