18 stycznia 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Sympatyczny bohater powieści Aleksandra Milne’a, mimo upływu lat, nadal należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodku. W role przyjaciół ze Stumilowego Lasu wcieliły się dziewczęta, uczestniczki Szkolnego Klubu Wolontariatu. Podczas zajęć opowiadały przedszkolakom historie z udziałem niezwykłego bohatera, dzieci odpowiadały na zadawane pytania. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów.
12 stycznia 2019 r. w ramach projektu grupa 17 uczniów z klas VI – VIII naszej szkoły, wraz z opiekunem Panem Maciejem Szczerepą, obejrzała w legnickim kinie Helios film akcji pt. „Bumblebee”. Wyjazd do Legnicy odbył się we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Lwówku Śląskim. Następna filmowa sobota już w lutym…
7 stycznia 2019 r. / Choć święta już za nami, to atmosfera bożonarodzeniowa nadal trwa. W szkole słychać było śpiew kolęd i pastorałek. Przed południem gościliśmy nauczycieli, wychowawców i uczniów, sąsiadującego z nami, Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, a po południu rodziców. Nasi młodzi aktorzy i wokaliści zaprezentowali jasełka, dostarczając ponownie radości i wzruszeń odbiorcom. Na zakończenie nie zabrakło noworocznych życzeń dla wszystkich obecnych oraz gratulacji dla wykonawców.
21 grudnia 2018 r. / Tradycją naszej szkoły jest, że ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia to czas, w którym już możemy poczuć magię nadchodzących świąt. W prześlicznej scenerii (dziękujemy Nadleśnictwu Lwówek Śląski za podarowanie pięknych choinek), z udziałem zaproszonych gości: Pani Marioli Szczęsnej – Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Pani Aliny Sudoł-Kornalewicz – Nadleśniczego Nadleśnictwa Lwówek Śląski, Pani Haliny Klebanowicz – Dyrektora Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim, Pani Elżbiety Zienowicz – Dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lwówku Śląskim oraz Pani Anny Mrozik – Przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe pt. „Światło Betlejem w naszych sercach”, przygotowane przez uczniów szkoły pod kierunkiem Pań: Alicji Paruzel i Lidii Ryngwelskiej.
Kolejne sceny, przedstawiające historię narodzin Jezusa, przeplatane były kolędami i pastorałkami, w fantastycznym i brawurowym wykonaniu chóru szkolnego „Allegro”. Na zakończenie widownia, w dowód uznania, nagrodziła młodych aktorów i wokalistów gromkimi brawami. Dyrektor Szkoły oraz Goście złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie w klasach odbyły się wigilie, o których organizację zadbali sami rodzice. Na stołach, poza słodkościami, znalazły się wigilijne potrawy: uszka, barszcz, pierogi. Były życzenia prosto z serca i wspólne kolędowanie. Ostatnim punktem naszego świętowania był występ chóru szkolnego oraz udział starszych uczniów w Paradzie Mikołajów na lwóweckim rynku. W Sali Mieszczańskiej ratusza odbywał się kiermasz, podczas którego rodzice sprzedawali przygotowane przez siebie ciasta i ozdoby świąteczne.
14 grudnia 2018 r. wybraliśmy „Szare Szeregi” na Patrona naszej szkoły / W tym roku szkolnym, wśród wielu działań, realizujemy projekt pn. „Patron szkoły”. W dniach 12-13 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Lwówku Śląskim oraz Szkole Filialnej w Zbylutowie, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wybierali kandydata na patrona szkoły. Społeczność szkolna oddawała głosy na wcześniej zgłoszone kandydatury (Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Janusz Korczak, Mikołaj Kopernik, Orlęta Lwowskie, Józef Piłsudski, Irena Sendlerowa, Henryk Sienkiewicz, Maria Skłodowska-Curie, 100-lecie odzyskania niepodległości, Szare Szeregi. 14 grudnia Komisja Wyborcza w składzie: Anna Mrozik – Przewodnicząca Rady Rodziców, Maciej Szczerepa – reprezentant grona pedagogicznego oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Szymaniak, Alicja Rudnicka, Iga Tomaszewicz, przeliczyła głosy oddane na poszczególnych kandydatów. Łącznie oddano 306 głosów, w tym na: Jana Brzechwę – 18, Aleksandra Fredrę – 23, Marię Konopnicką – 6, Janusza Korczaka – 17, Mikołaja Kopernika – 17, Orlęta Lwowskie – 5, Józefa Piłsudskiego – 7, Irenę Sendlerową – 17, Henryka Sienkiewicza – 6, Marię Skłodowską-Curie – 33, 100-lecie odzyskania niepodległości – 7, Szare Szeregi – 150. Komisja stwierdziła, że kandydatem na patrona szkoły zostały wybrane „Szare Szeregi”.
13 grudnia 2018 r. / Alicja Matkowska i Weronika Wrońska, uczennice kl. III a, zakwalifikowały się do II etapu dolnośląskiego konkursu pn. „Poprawnie piszę, pięknie mówię”, którego organizatorem jest Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Konkurs, skierowany do najmłodszych uczniów, ma na celu wspieranie i prezentowanie uzdolnień w zakresie języka polskiego oraz promowanie szkół podejmujących efektywne działania na rzecz poprawnego pisania i pięknego mówienia w języku polskim. Dziewczęta przygotowała do konkursu Pani Iwona Domańska. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
13 grudnia 2018 r. / Znowu mamy powód do dumy. Kolejna nasza uczennica zakwalifikowała się do finału dolnośląskiego konkursu „zDolny Ślązaczek”, tym razem z języka polskiego. Jest nią Karolina Witczuk z kl. VIII a. Finał konkursu odbędzie się we Wrocławiu 13.02.2019 r. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Karolinę do konkursu przygotowała Pani Maria Józefowicz.
12 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. J. Gielniaka w Niwnicach odbył się już XXIV Powiatowy Konkurs Szopek Betlejemskich. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac uznanie jury znalazły także szopki naszych uczniów. W kat. klas I-III wyróżnienie otrzymał Kuba Lis z klasy II a. W kat. klas IV-VI wyróżnienie otrzymali Amelia Nowicka i Kacper Koczmara, oboje z kl. VI a. W kat. klas VII-VIII I miejsce zajęła praca Mai Kobak z kl. VII a. Gratulujemy sukcesu oraz pomysłów i plastycznego talentu.
12 grudnia 2018 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV byli z wizytą w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Leśne przygody Tymoteusza Rymcimci”. Historia o sympatycznym misiu, połączona z łagodną dawką dydaktyzmu, scenografia i muzyka odpowiadająca dziecięcej wrażliwości spowodowały, że sztuka została gorąco przyjęta przez młodych widzów. Dodatkową atrakcją był spacer po obsypanym śniegiem Cieplickim Parku Zdrojowym. Naszym wycieczkowiczom towarzyszyły Panie: Katarzyna Matusewicz, Anna Nowicka, Marta Abdelhalim, Iwona Domańska i Paulina Łęk.
11 grudnia 2018 r. z udziałem zaproszonych gości: Elżbiety Zienowicz – Dyrektora Powiatowej i Publicznej Biblioteki w Lwówku Śląskim, Marty Kaziów – Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego w Lwówku Śląskim, Kingi Torby – asystenta rodziny, Anety Gellety – starszego aspiranta Powiatowej Komendy Policji w Lwówku Śląskim, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Praw Człowieka. Uroczystość przebiegała pod hasłem „Go Blue”, aby docenić działania największej światowej organizacji UNICEF, która w całości dedykowana jest dzieciom. Uczniowie prezentowali wiersze na temat praw dziecka, wykonywali utwory: „Piosenka o prawach dziecka”, „Kolorowe dzieci”, „Color of your life”, „Pokonamy falę”. Podczas spotkania nastąpiła premiera filmu „Inny nie znaczy gorszy”, którego autorkami są uczennice z klas VIII a i VIII b. Spotkanie zakończył balonowy happening. Pośród niebieskich (symbol UNICEF) znalazły się również białe, które są oznaką przeciwstawiania się przemocy wobec kobiet.
10 grudnia 2018 r. / Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć uczniom trudny i odpowiedzialny zawód górnika, zaprosiliśmy do szkoły Pana Rafała Rybę, górnika Kopalni Gipsu i Anhydrytu Nowy Ląd w Niwnicach. Nasz gość w ciekawy i interesujący sposób opowiadał o swojej pracy, a uczniowie klas VIII poznali także drogę dojścia do zawodu górnika.
8 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów 10-tej Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim odbyło się uroczyste podsumowanie II Międzyszkolnej Giełdy Plastycznych Talentów 2018 dla uczniów klas IV-VIII ze szkół powiatu lwóweckiego. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych nie zabrakło naszych uczniów. W kat. kl. IV-V wyróżnienie otrzymała Maja Popławska z kl. V a. W kat. kl. VI-VIII I miejsce – medal „PLASTYCZNY TALENT” otrzymała Malwina Maciejczyk, a wyróżnienie Martyna Wawrzynowicz, obie z kl. VIIII a. Gratulujemy.
7 grudnia 2018 r. / Paulina Maślanka, uczennica kl. VIII a, po etapie powiatowym zakwalifikowała się do finału dolnośląskiego konkursu "zDolny Ślązaczek" z języka angielskiego, realizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Kształcenia Nauczycieli we Wrocławiu. Finał konkursu odbędzie się we Wrocławiu, 14.01.2019 część pisemna i 22.02.2019 część ustna. Jesteśmy dumni, gratulujemy i trzymamy kciuki! Paulinę do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Grzywa.
6 grudnia 2018 r. / Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny gości u nas już od pierwszych dni grudnia. Dzisiaj, zgodnie z tradycją, podejmowaliśmy św. Mikołaja. Dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co najmłodsi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Było dużo radości i uśmiechów.
5 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się mikołajkowy kiermasz książek, który cieszył się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów z młodszych klas. Organizatorem kiermaszu była szkolna biblioteka, której działania wsparły uczennice z klasy VI a i VIII b: Amelia Nowicka, Marcelina Śliwińska, Zuzanna Szymaniak, Jagoda Podsiadło, Iga Tomaszewska i Klaudia Czapla.
4 grudnia 2018 r. firma „JELENIA PLAST”, z siedzibą przy ul. Spółdzielczej 47 w Jeleniej Górze, podarowała nam sporą ilość swoich produktów – wyrobów plastikowych: kolorowych pojemników, koszy, pudełek, donic, śniadaniówek. Otrzymane dary trafią m.in. do uczniów, uczestników zawodów i konkursów szkolnych, a także zostaną wykorzystane w salach lekcyjnych. W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdecznie i gorące podziękowania za okazane wsparcie.
3 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy i Miasta Lwówek Śląski w drużynowych rozgrywkach tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiły się zespoły z dwóch szkół: SP2 Lwówek Śląski i SP3 Lwówek Śląski. Nasze drużyny zdecydowanie wygrały swoje mecze, awansując do Mistrzostw Powiatu. 4 grudnia dziewczęta rozegrały swój turniej we Wleniu, zajmując w ostatecznej klasyfikacji III miejsce. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Malwina Maciejczyk, Oliwia Ziemianowicz i Dagmara Wis. 5 grudnia, także we Wleniu, swój turniej rozegrali chłopcy. Wygrali wszystkie mecze wynikiem 3:0, bez straty seta i awansowali do Finału Strefy Jeleniogórskiej, który zostanie rozegrany w marcu. Chłopcy wystąpili w składzie: Tobiasz Cieloszczyk i Błażej Mrozik. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi, Panu Arturowi Lipskiemu. W zawodach szczebla powiatowego wzięli udział mistrzowie gmin: Gryfów Śląski, Mirsk, Wleń i Lwówek Śląski.
30 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Opowiedz nam moja Ojczyzno”. W konkursie świetnie spisali się nasi reprezentanci. W kat. oddział przedszkolny Pola Skrobuk zajęła I miejsce, w kat. klas I-III Alicja Matkowska otrzymała nagrodę specjalną, w kat. klas IV-VI Karolina Włodarska zajęła I miejsce, a Liliana Dykier II miejsce, w kat. klas VII-VIII Paulina Maślanka zajęła III miejsce, a Nikola Madera otrzymała nagrodę specjalną. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Katarzyna Matusewicz, Iwona Domańska, Danuta Łużna i Maria Józefowicz. Gratulujemy!!!
29 listopada 2018 r. nasz chór „ALLEGRO”, prowadzony przez p. Lidię Ryngwelską, wystąpił w Sali Mieszczańskiej lwóweckiego ratusza podczas konferencji „Wychowanie do wartości. Kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży.”, zorganizowanej przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim. Na program występu złożyły się utwory o tematyce patriotycznej, niepodległościowej. Przepiękne, porywające wykonania publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
W dniach 28-29 listopada 2018 r. w szkole odbyły się zabawy andrzejkowe, osobno dla przedszkolaków i dzieci z klas I-IV oraz dla uczniów z klas V-VIII. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały. Okazją do dobrej zabawy były także andrzejkowe wróżby, których odkrywane sekrety każdy przyjmował ze śmiechem i przymrużeniem oka. Sponsorem oprawy muzycznej dla najmłodszych była Rada Rodziców naszej szkoły.